Szczególnie polecamy
„Pamiętajmy o życiu nad obłokami” to projekt Tomasza i Jakuba Ortyli realizowany w ramach programu stypendialnego „Mistrz Uczeń” Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Program skierowany jest do twórców ludowych z terenu Rzeczpospolitej Polskiej. Jego adresatami są zarówno mistrzowie z ugruntowaną już pozycją i dorobkiem, jak i adepci.
Od 1 czerwca 2024 roku można zwiedzać Muzeum Regionalne, które obecnie obejmuje zbiór ponad 2000 eksponatów prezentujących wiele dziedzin z historii Piwnicznej, w tym: zbiory etnograficzne, miejskie pamiątki historyczne, obrazy, fotografie, mini skansen, kolekcję dawnego sprzętu narciarskiego, a także wiele, wiele innych. Zapraszamy do odwiedzin w wyznaczonych godzinach.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca w Dolinie Popradu w sercu Beskidu Sądeckiego. Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego Nakla wraz z budową tras wielofunkcyjnych w tym kładki pieszo-rowerowej przez rzekę Poprad. Realizacja: spaceryidron.pl
Kręgielnia nad Popradem przy placu zabaw, obok mostu "Garbatego" zaprasza do gry. Kręgle można wypożyczyć w godzinach pracy Foodtrack "GASTRO TRAVEL" ul. Targowa Piwniczna-Zdrój (koło pola namiotowego).
Wybierz się na legendarny wypoczynek tropem Juliusza Korwin Gąsiorowskiego. Poznaj ludzi, którzy o Ciebie zadbają :) Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Kto odkrył to piwniczańskie złoto? Złotem piwnicznej są wody mineralne i walory lecznicze regionu. Ponad 80 lat temu w „Głosie Podhala” Stanisław Klemensiewicz udzielił następującej odpowiedzi: „Lwów i Kraków, bo ze Lwowa przyjechali, jako jedni ...
Projekt ma na celu zaktywizowanie społeczeństwa i zachęcenie do zdobycia Korony Gór Polski, w skład której wchodzi 28 szczytów w najważniejszych pasmach górskich. W ramach projektu została zrealizowana strona www.niechtoszlak.info na której znajdują się opisy-przewodniki wszystkich szczytów i informacje.
Pole namiotowe mieści się nad Popradem w centrum Piwnicznej-Zdroju przy ul. Targowej. Pole jest ogrodzone oraz oświetlone. Wyposażone jest w kontener sanitarny z dostępem do ciepłej i zimnej wody. Na terenie pola znajdują się skrzynki energetyczne z dostępem do energii jak również wyznaczone miejsce pod ognisko oraz stały grill ogrodowy. Posiada łatwy dojazd ulicą asfaltową i miejsca dla przyczep campingowych.
Lecznicze wody zdrojowe, niezliczone ilości górskich szlaków i wyjątkowy mikroklimat. Dodaj do tego kojący szum Popradu i zapach lasów Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Piwniczna Zdrój to uzdrowisko, w którym możemy uleczyć nasze ciało, ale i odnowić ducha przez bezpośredni kontakt z dziką przyrodą i zjawiskowymi widokami.
Dołącz do pleneru fotograficznego "Nad obłokami" i poznaj fascynującą opowieść o jednej z najwyżej położonych szkół w Polsce funkcjonujących na zboczach Radziejowej. Placówka stała się inspiracją dla Marii Kownackiej do napisania książki "Szkoła nad obłokami".
O tym, że Piwniczna - Zdrój jest tym miejscem na mapie Małopolski, które koniecznie musicie odwiedzić, przekona Was Magdalena Delkowska. Zapraszamy do przeczytania tekstu, który powstał w ramach Turystycznych Mistrzostw Blogerów Polska Organizacja Turystyczna. Czytajcie, komentujcie, udostępniajcie!
Przejdź z nami trasą dwóch wież - z Radziejowej na Eliaszówkę, a potem spłyń rzeką Poprad. Tereny Nadleśnictwa Piwniczna odznaczają się bardzo wysokimi walorami przyrodniczo - krajobrazowymi. Obejmują swym zasięgiem najpiękniejsze fragmenty polskich Beskidów.
Wsparcie działalności MŚP z branży turystyki oraz zwiększenie rozpoznawalności Małopolski jako turystycznej marki gospodarczej. Gminy uzdrowiskowe województwa małopolskiego.
Dolina rzeki Poprad w zasięgu ręki! Poznaj atrakcje okolicy dzięki wyjątkowym filmom z cyklu "Spotkania nad Popradem". Wychodząc od dziwu przyrody jakim jest rzeka Poprad patrzymy na Piwniczną-Zdrój i jej okolicę. Filmy pozwalają zobaczyć malownicze miejsca ukryte wśród przełomów rzeki oraz poznać bliżej nadpopradzkich górali. Zapraszamy do obejrzenia!
W pakiecie różne mapy lasów w tym: turystyczna, łowiecka, siedlisk leśnych oraz ortofotomapy lotnicza i satelitarna. Ponadto GPS, zapis trasy i nawigacja do wskazanego punktu. To wszystko dzięki aplikacji mBDL (Bank Danych o Lasach). Aplikacja działa również w trybie offline, dzięki temu można z niej korzystać nawet w środku lasu bez zasięgu.
Czy wiesz gdzie jesteś? Czy wiesz gdzie zadzwonić i czy znasz numer do służb ratunkowych? Od dzisiaj w takiej sytuacji wystarczy użyć aplikacji Ratunek, która w trakcie zgłoszenia wypadku podaje dokładną lokalizację osoby dzwoniącej. Dzięki zastosowaniu aplikacji Ratunek, ratownicy będą wiedzieć gdzie udać się z pomocą, udzielą jej szybciej i skuteczniej!
Ścieżka rowerowa, łączy uzdrowiska obszarów przygranicznych (Krynica-Zdrój Muszyna - Piwniczna - Szczawnica - Vyšné Ružbachy-S Tarub Ľubovňa - Ľubovnianske KúpeleBardejov - Bardejov Spa). Trasa prowadzi przez najcenniejsze obszary przyrodnicze i krajobrazowe, obejmuje także zabytki architektury drewnianej i źródeł wód mineralnych.
255 najcenniejsze i najciekawsze zabytkowe obiekty drewniane tworzą Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce. Na Szlaku znalazły się malownicze kościoły, piękne cerkwie, smukłe dzwonnice, staropolskie dwory, drewniane wille i skanseny, należące do najcenniejszych zabytków ludowej kultury materialnej.
Celem projektu jest wdrożenie nowego produktu turystycznego – regionalnego systemu szlaków turystycznych, poprzez uporządkowanie szlaków i informacji o ich przebiegach oraz utworzenie regionalnego portalu o szlakach turystycznych w Małopolsce.
Głównym elementem aplikacji jest moduł nt. szesnastu wycieczek rowerowych po pograniczu polsko-słowackim. Dla każdej wycieczki przygotowano: opis atrakcji dostępnych na trasie, profil wysokościowy, informacje o długości i przewyższeniach trasy.
Poniższa strona oferuje pasażerom podręczny zbiór najważniejszych informacji dotyczących rozkładu jazdy pociągów POLREGIO oraz możliwości internetowego zakupu biletów jednorazowych lub okresowych na wszystkie linie obsługiwane przez największego przewoźnika pasażerskiego w Polsce.
Małopolska posiada wyjątkowo dogodne warunki do rozwoju turystyki aktywnej i rekreacyjnej. Dzięki realizowanemu przez województwo projektowi VeloMałopolska wiele z tych miejsc można odwiedzić podczas wypraw rowerowych.
Gmina Piwniczna-Zdrój usytuowana jest na obszarze południowego pogranicza, które charakteryzuję się olbrzymim bogactwem kulturowym, szczególnie widocznym w twórczości artystów profesjonalnych jak i twórców ludowych zamieszkujących naszą gminę.
Walory turystyczne Piwnicznej - Zdroju sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Bezpośrednia bliskość gór Beskidu Sądeckiego, granicy ze Słowacją oraz położenie nad brzegami rzeki Poprad czynią z niej miejsce idealne do uprawiania wszelakich sportów bez względu na porę roku.
Osobom planującym wycieczki górskie przypominamy, że okalający Piwniczną - Zdrój Beskid Sądecki położony jest w klimacie typowo górskim! Wraz ze wzrostem wysokości temperatura spada o ok. 0,7oC na każde 100 m n.p.m.
Królewskie wolne miasto" Założycielem miasta był Kazimierz Wielki, który w dniu 1 lipca 1348 roku, pozwolił Hankowi (Hanuszowi), założyć miasto oparte na prawie magdeburskim "na surowym korzeniu" po obu stronach rzeki Poprad, w miejscu zwanym "Piwniczną Szyją".
Zespół „Małe Piwnicoki” – zespół powstał w 2008 roku pod okiem instruktora p. Aleksandry Jurek – Szewczyk.
W zespole tańczą dzieci w wieku 6-10 lat. Obecnie zespół prowadzą Tymoteusz Florian oraz Katarzyna Dziedzina.
Regionalny zespół „Dolina Popradu” powstał w roku 1965, założony przez grupę nauczycieli: Edwarda Grucelę, Eugeniusza Lebdowicza, Mieczysława Łomnickiego i prezentuje region rytersko-piwniczański tzw. CZARNYCH GÓRALI.
Hala jest nowoczesnym obiektem, posiada ona plac do gry w wymiarach 20x40 m oraz trybuny na ok. 230 miejsc. Hala jest doskonale przygotowana do odbywania w niej codziennych treningów, nauki tańca czy uprawiania fitnessu. Na terenie Hali zlokalizowane są również: siłownia i ścianka wspinaczkowa o wysokości ponad 15m.
MGOK im. Danuty Szaflarskiej w Piwnicznej-Zdroju działa od 1978 roku. Pełni rolę animatora życia kulturalnego w mieście, sprawuje opiekę merytoryczną i finansową nad amatorską działalnością artystyczną zarówno w mieście jaki i w całej gminie.
Centrum Informacji Turystycznej zlokalizowane jest w budynku Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Piwnicznej - Zdroju. Wejście znajduje się od strony ul. Krakowskiej naprzeciw kościoła parafialnego. Adres: Rynek 11, 33-350 Piwniczna-Zdrój, tel. 18 446 83 25, e-mail: informacjapiwniczna@o2.pl
W zlokalizowanym przy Pijalni Artystycznej Parku Zdrojowym znajduje się również amfiteatr wykorzystywany do koncertów plenerowych. Urokliwe alejki parku pozwalają wyciszyć się i zrelaksować a szum płynącego nieopodal Popradu dodaje temu miejscu wyjątkowego uroku.
Równie atrakcyjny jest Park Węgielnik - Skałki - znajdujący się blisko centrum. Specjalnie przygotowane ścieżki rekreacyjne z udogodnieniami w postaci drewnianych schodów i poręczy wiodą na szczyt wzniesienia, gdzie znajduje się aranżacja historyczna z odtworzonymi okopami z czasów II wojny światowej.
Najnowsze galerie
Kalendarz wydarzeń
Już niebawem...
2025
2025
2025
2025