Otwarte pracownie na Szlaku Rzemiosła. Tkactwo Łomnica-Zdrój 25.08.2019 r.
W najbliższą niedzielę, 25 sierpnia spotykamy się na Otwartej Pracowni na Szlaku Rzemiosła w Łomnicy-Zdroju u pani Małgorzaty Polańskiej-Kubiak i jej rodziny. Wraz z córką Marceliną, twórczyni poprowadzi dla Was warsztaty tkactwa artystycznego, twórczynie zaproszą do wspólnego tworzenia artystycznej instalacji i pokażą jak utkać czapki i rękawiczki.
–--
25 sierpnia (niedziela) godz. 12-18
TKACTWO, prow. Małgorzata Polańska-Kubiak
Łomnica-Zdrój 11, trasa sądecka
wstęp wolny
–-
Na Otwartej Pracowni będzie można wziąć udział w warsztatach i pokazach tkania gobelinów, wziąć udział w towarzyszących wydarzeniu tworzeniu plenerowej instalacji – będziemy tworzyć dużą tkaną kolorową pajęczynę z recyklingowych materiałów, która najpierw tkana na łące, zawiśnie między drzewami. Będzie można spróbować techniki tkania, najmłodsi będą mogli własnoręcznie utkać sówkę, którą zabiorą na pamiątkę do domu. Oprócz pokazu tkania gobelinów, będzie można zobaczyć również niezwykle ciekawy proces tkania rękawic i czapek. Dodatkowo Babcia Stasia poczęstuje ziołową herbatką i lemoniadą i opowie dobroczynnych siłach ziół.
Zapraszamy na twórczy, radosny dzień, na spotkanie z ludźmi pełnymi pasji, w otoczeniu przyrody i pięknych górskich widoków.
Do zobaczenia!
---
OTWARTE PRACOWNIE to cykl spotkań w pracowniach twórców rzemiosła w Małopolsce. To doskonała okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele. W sierpniowe i wrześniowe weekendy twórcy ze Szlaku Rzemiosła Małopolski otworzą swoje pracownie i galerie. Będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, spróbować lokalnych przysmaków i zakupić piękne, ręcznie robione przedmioty. Podczas OTWARTYCH PRACOWNI będzie można zgłębić tajniki garncarstwa, koronki klockowej, łyżkarstwa, bibułkarstwa, tkactwa, rzeźby ludowej i innych tradycyjnych technik rzemieślniczych i materiałów.
Projekt realizowany jest przy wsparciu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. "Małopolska Gościnna" oraz dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019.