Budowa sieci kanalizacji w miejscowościach przygranicznych Lučka i Głębokie

dodano: 20.06.2019

Głównym celem projektu jest poprawa infrastruktury ochrony środowiska naturalnego miejscowości na obszarze przygranicznym w drodze dobudowy sieci kanalizacyjnych o odpowiedniej jakości oraz przyłączy. Projektowane budowle są  podziemne, inżynierskie, liniowe, zaliczone do podstawowej infrastruktury technicznej. 

Cele szczegółowe:
1.budowa kolektora  kanalizacyjnego  kanalizacji sanitarnej dla odprowadzania ścieków socjalno-bytowych
2. poprawa infrastruktury ochrony środowiska na obszarze przygranicznym poprzez usunięcia zagrożenia  intoksykacji otaczającego środowiska, 
3. podnoszenie poziomu życia i mieszkania miejscowej ludności oraz ogólne uatrakcyjnienie obu obszarów, 
5. podnoszenie świadomości  ludności w celu zwiększenia zainteresowania  ochroną środowiska,
6. rozszerzenie i zintensyfikowanie  współpracy transgranicznej  partnerów

Zakładany projekt jest integralną częścią długookresowej kompleksowej strategii wsi  Lúčka i Głębokie mającej na celu osiągnięcie trwałego rozwoju społeczno­ekonomicznego .Trasa rurociągów jest tak zaprojektowana , by umożliwić jak najkrótsze połączenie poszczególnych  odbiorców przez przyłącza  domowe, uwzględnia ona istniejącą zabudowę oraz stan perspektywiczny. 

Zakres rzeczowy projektu:

Partner Wiodący po stronie słowackiej – obec Lúčka. Budowa sieci  kanalizacyjnej we wsi  Lúčka a budowa przyłącza do stacji oczyszczania ścieków / ČOV/ Lipany o łącznej długości 3160 mb
Partner Projektu po stronie polskiej – Miasto i Gmina Piwniczna Zdrój. Budowa sieci  kanalizacyjnej do wsi  Głębokie (obejmująca kolektory H1, T3, D1, C1,A1, T2 o łącznej długości 3452 mb wraz z przepompowniami ścieków  P2,P3,oraz modernizacją istniejącej pompowni na Łomnickim.

Realizowany projekt przyniesie natychmiastowy efekt dla docelowej grupy ludności mieszkańców wsi  Lúčka i  Głębokie które będą bezpośrednio korzystać z wyników  projektu. Wskutek  budowy sieci kanalizacyjnych w omawianych wsiach  będą stworzone warunki dla przyłączania gospodarstw domowych co jednoznacznie przyczyni się do podniesienia poziomu życia ludności i ochrony środowiska. Zwiększenie stopnia  ochrony środowiska będzie miało korzystny wpływ na krajobraz przyrodniczy omawianego regionu , a co za tym idzie i na wzrost jego atrakcyjności dla ruchu turystycznego, a więc projekt będze miał korzystny wpływ na drugą grupę docelową  - turystów i zwiedzający obszar docelowy.

Planowany okres realizacji projektu III kwartał 2009  III kwartał 2011

Kalendarz wydarzeń

Wybory Uzupełniające do Rady Miejskiej w Piwnicznej-Zdroju niedziela 30 marca 2025 r.
Wirtualny spacer po Piwnicznej-Zdrój
Zimowe utrzymanie dróg 2022/2023
PZD zimowe utrzymanie dróg
Harmonogram wywozu odpadów na 2022 rok Miasto i Gmina Piwniczna-Zdrój
Pomiary PEM
MGOK Projekt KPO dla kultury
Urząd Statystyczny w Krakowie
Stabilizacja osuwiska Witkowskie
MAŁOPOLSKA
Program "Czyste Powietrze"
FACEBOOK
Wykup gruntów
EKOINTERWENCJA
KOMUNIKATY PM10
CEEB
Platforma eZamawiający
ANKIETA BAZA PZ
„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Program PIT.
PFRON
Znad Popradu
MIODNY SZLAK
RODO
BIP 130000
BIP Zamówienia

Na skróty:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.Rozumiem