Aktualności, Informacje, Ogłoszenia, Komunikaty dla Seniorów 60+ z terenu Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój
[01.04.2025] Zapraszamy Seniorów do wzięcia udziału w webinarium pt. „Bezpieczne płatności w Internecie dla seniorów” 17.04.2025 r.
Data: 17 kwietnia 2025 roku
Organizator: Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
Webinarium jest organizowane w ramach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR we współpracy z Minister do spraw Polityki Senioralnej oraz Komendą Główną Policji
Webinarium „Bezpieczne płatności w Internecie dla seniorów” Dla kogo: Webinarium jest skierowane do seniorów i ich opiekunów.
Cel: Celem webinarium jest zwiększenie świadomości seniorów i ich opiekunów w zakresie aktualnych zagrożeń spowodowanych działalnością cyberprzestępców.
Termin
- Logowanie uczestników – od 9:45.
- Rozpoczęcie webinarium – o 10:00.
- Zakończenie webinarium – o 12:30.
Zgłoszenia:
- Przyjmowanie zgłoszeń – wyłącznie za pośrednictwem internetowego formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem www.knf.gov.pl na podstronie „Edukacja finansowa/Seminaria CEDUR”.
- Potwierdzenia możliwości uczestnictwa zostaną przesłane – do 16 kwietnia 2025 roku.
- Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do dnia, w którym odbędzie się webinarium. W przypadku zgłoszeń, które wpłyną w dniu webinarium, potwierdzenia możliwości uczestnictwa oraz zaproszenia na spotkanie (wraz z linkiem) będą przesyłane na bieżąco.
- W webinarium można uczestniczyć zarówno samodzielnie, jak i grupowo (zgłoszeń mogą dokonywać pracownicy domów seniora, klubów seniora, centrów aktywności seniora, domów pomocy społecznej, bibliotek itp.). W przypadku zgłoszeń grupowych wypełniając formularz należy wskazać przybliżoną liczbę uczestników webinarium.
Informacje techniczne:
W celu uczestnictwa w webinarium niezbędne jest stabilne łącze internetowe. W webinarium można uczestniczyć poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację. Szczegółowe informacje techniczne dotyczące dołączenia do webinarium zostaną przesłane po potwierdzeniu możliwości uczestnictwa oraz wysłaniu wiadomości z zaproszeniem (wraz z linkiem) na spotkanie.
Materiały:
Uczestnicy spotkania otrzymają prezentację. Prezentacja zostanie wysłana na adresy e-mail podane podczas logowania do webinarium.
Opłaty:
Udział w spotkaniu online jest bezpłatny.
Kontakt:
W sprawie webinarium prosimy o kontakt na adres e-mail: cedur@knf.gov.pl podając w temacie wiadomości tytuł i datę wydarzenia.
Webinarium „Bezpieczne płatności w Internecie dla seniorów”
Prelegent:
Agata Ślusarek – główny specjalista Departament Cyberbezpieczeństwa Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
[31.03.2025] Fundacja Mapa Pasji serdecznie zaprasza seniorów do udziału w pilotażowych warsztatach "Rysujemy mandalę – symbol dziedzictwa Piwnicznej-Zdroju"
Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty artystyczne! To doskonała okazja do rozwinięcia kreatywności, poznania tradycji regionu i aktywnego spędzenia czasu w miłym towarzystwie.
- Data: 8 kwietnia 2025 r.
- Miejsce: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej-Zdroju
- Godzina: 10:00 - 13:30
Program warsztatów:
- 10:00 - 10:10 Powitanie uczestników i rozpoczęcie warsztatów
- 10:10 - 10:25 Prezentacja projektu ITOSA – Innowacyjne techniki aktywizacji seniorów
- 10:25 - 11:00 Wprowadzenie: czym jest mandala i jak ją tworzyć?
- 11:00 - 11:30 Burza mózgów: symbole Piwnicznej-Zdroju
- 11:30 - 11:50 Przerwa kawowa
- 11:50 - 12:50 Czas na twórczość! Rysowanie mandali
- 12:50 - 13:20 Planowanie dalszych działań
- 13:20 - 13:30 Podsumowanie i ewaluacja warsztatów
Wstęp wolny! Nie wymagamy wcześniejszych umiejętności plastycznych – liczy się chęć do zabawy i odkrywania kreatywności!
Zapisy i informacje: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej-Zdroju, tel. 18 446 41 57 mgok@piwniczna.pl
Dołącz do nas i stwórz własną mandalę inspirowaną dziedzictwem Piwnicznej-Zdroju!
[10.03.2025]: Zaproszenie na koncert pt. "Święty! Przekażcie to dalej..". Obowiązują zapisy.
Szanowni Państwo, zapraszamy wszystkich Seniorów na koncert pt. "Święty! Przekażcie to dalej..", którego celem jest złożenie hołdu świętemu Janowi Pawłowi II oraz prymasowi bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu.
Wydarzenie odbędzie się 30 marca (niedziela) 2025 roku o godzinie 16:00 w sali im. Lucjana Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.
W programie koncertu znajdzie się Oratorium "Jak Ojciec i Syn" oraz Modlitwa do Św. Jana Pawła II, muz. Włodzimierz Krawczyński, sł. Tomasz Chmiel.
Wykonawcy: Edyta Piasecka, Maria Hubluk, Wołodymir Pankiw, Chór Archikatedry Częstochowskiej Basilica Cantans, Chór Kameralny Salt Singers oraz Krakowska Młoda Filharmonia pod dyrekcją Tomasza Chmiela. Wydarzenie poprowadzi Jolanta Janus.
- koszt 15 zł
- ilość miejsc ograniczona
- wyjazd z rynku w dniu 30 marca o godz. 14.30
- zapisy pod nr telefonu 18 2622078
[04.03.2025]: Zobacz folder edukacyjno-informacyjny pt. "STOP MANIPULACJI NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!" Strona internetowa: https://niedajmysieoszukac.pl
[24.02.2025]: Telefon Zaufania dla Osób Starszych Jak działa Telefon Zaufania dla Osób Starszych?
W Telefonie Zaufania dla Osób Starszych dyżurują specjaliści z doświadczeniem w pracy z osobami starszymi, którzy oferują wsparcie dostosowane do indywidualnych potrzeb rozmówców. To przestrzeń, w której samotna osoba może znaleźć troskę i zrozumienie. Każda rozmowa traktowana jest z pełną uważnością, a udzielane wsparcie pomaga złagodzić uczucie smutku i osamotnienia. Możliwość otwartego wyrażenia swoich myśli pozwala spojrzeć na trudną sytuację z dystansu, co ułatwia jej lepsze zrozumienie i odnalezienie drogi do rozwiązania.
Katarzyna Nicolaou, koordynatorka Telefonu Zaufania, podkreśla, że najczęściej konsultanci odbierają telefony od osób starszych, które zmagają się z głęboką samotnością: –To osoby, które rzadko opuszczają swoje domy i nie mają z kim podzielić się swoimi myślami czy codziennymi przeżyciami. Dla nich rozmowa z konsultantem na infolinii staje się jedyną okazją, by opowiedzieć, jak minął dzień, co się wydarzyło, a także po prostu usłyszeć życzliwy głos. Zdarzają się również trudniejsze przypadki, gdy samotność przeradza się w depresję lub poważniejsze problemy emocjonalne. W takich sytuacjach kierujemy rozmówców do odpowiednich instytucji, które oferują profesjonalną pomoc terapeutyczną. Choć rozmowa telefoniczna nie zastąpi terapii, daje poczucie ulgi i pomaga złagodzić uczucie izolacji. Do Telefonu Zaufania dla osób starszych dzwonią również osoby chore, a także te, które borykają się z trudnościami życiowymi, takimi jak utrata bliskiej osoby czy problemy finansowe. Dla nich rozmowa z konsultantem staje się szansą na podzielenie się swoimi obawami, otrzymanie wsparcia i poczucia, że nie są pozostawione same sobie w obliczu swoich problemów.
Telefon Zaufania dla osób starszych (22 635 09 54) dostępny jest przez 5 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 17:00 do 20:00. Dodatkowo w środy, w godzinach od 14:00 do 16:00, dyżur jest przeznaczony wyłącznie dla osób dotkniętych chorobą Alzheimera oraz ich opiekunom. Telefon Zaufania jest bezpłatny, anonimowy i dostępny dla seniorów w całej Polsce.
***
Stowarzyszenie mali bracia Ubogich to międzynarodowa organizacja, która powstała we Francji w 1946 r. W Polsce działa od 2002 r. i jest organizacją pożytku publicznego. Powstała, by być głosem osób niesłyszalnych, niewidzialnych i niezauważanych na co dzień – czyli osób starszych, samotnych. Dzięki Stowarzyszeniu seniorzy stają się widoczni w społeczeństwie. Stowarzyszenie swoje działania opiera na długoterminowym wolontariacie towarzyszącym, polegającym na regularnych odwiedzinach wolontariuszy w domach podopiecznych w ramach Programu „Obecność”, dzięki którym budują się relacje oparte na przyjaźni i zaufaniu oraz na innych inicjatywach.
[24.02.2025]: Profilaktyka i rehabilitacja raka prostaty – webinar
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na bardzo ważny webinar prowadzony przez Stowarzyszenie “UroConti”!
Dyplomowani fizjoterapeuci urologiczni mgr Magdalena Floriańska i mgr Jan Danielewicz opowiedzą o udziale fizjoterapii w zapobieganiu i rehabilitacji raka prostaty!
Webinbar „Silniejsi przed, sprawniejsi – znaczenie pre- i rehabilitacji w leczeniu raka prostaty” odbędzie się już we wtorek o 14:30!
Zachęcamy do zarejestrowania się i odbycia szkolenia w trosce o własne dobro i zdrowie.
Szkolenie odbędzie się dnia 25 lutego we wtorek o 14:30. Aby się zarejestrować wystarczy wejść w link: https://stowarzyszenieuroconti.clickmeeting.com/…/register
[24.02.2025]: BEZPIECZNY SENIOR. KONFERENCJA - WSTĘP WOLNY 06.03.2025 r. godz. 11:00 Stary Sącz ul. Stefana Batorego 23 - Kino SOKÓŁ
[30.01.2025]: Burmistrz Piwnicznej-Zdroju zaprasza seniorów na wyjazd do Sanktuarium św. Jana Pawła II. ZAPISY ilość miejsc ograniczona!
Burmistrz Piwnicznej-Zdroju Tomasz Michałowski zaprasza chętnych seniorów z terenu Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój na wyjazd i spotkanie przybliżające postać i nauczanie Ojca Świętego Jana Pawła II - Patrona Małopolski, w trakcie, których seniorzy mają okazję zwiedzić Sanktuarium Świętego Jana Pawła II, a także zapoznać się z papieskim nauczaniem na podstawie wykładów i filmów tematycznych.
Wyjazd odbędzie się dnia 3 marca 2024 (poniedziałek) z Rynku w Piwnicznej-Zdroju o godzinie 7:00. Koszt wyjazdu 20 zł, ilość miejsc ograniczona.
Plan wizyty:
- 10:00 Msza Święta;
- 10:30 Zwiedzanie Sanktuarium św. Jana Pawła II, wyjazd na Wieżę Widokową;
- 11:45 Przerwa Kawowa;
- 12:00 Warsztaty w Białej Sali: projekcja video mappingu.
Wydarzenie organizowane przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Serdecznie zapraszamy do zapisów pod nr telefonu 18 262 20 78
[10.01.2025]: ZAPROSZENIE! Spotkanie noworoczne dla Seniorów 13.01.2025 r. w MGOK godz. 14:00
Burmistrz Piwnicznej-Zdroju Tomasz Michałowski serdecznie zaprasza Seniorów z terenu Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój na spotkanie noworoczne, które odbędzie się w sali widowiskowej MGOK w Piwnicznej-Zdroju, dnia 13.01.2025 r, (poniedziałek) o godzinie 14.00.
Serdecznie zapraszam
Burmistrz Piwnicznej Zdroju Tomasz Michałowski
[19.12.2024]: W kinie Helios w Nowym Sączu jest możliwość skorzystania z projektu:
Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu.
Repertuar projektu:
- 12 grudnia - U Pana Boga w Królowym Moście
- 19 grudnia - Sezony
- 26 grudnia - Drużyna AA
- 2 stycznia - Kulej. Dwie strony medalu
- 9 stycznia - Idź pod prąd
- 16 stycznia - Wrooklyn ZOO
- 23 stycznia - Pod wulkanem
- 30 stycznia - Minghun
- 6 lutego - Simona Kossak
- 13 lutego - Listy do M. Pożegnania i powroty
- 20 lutego - Chłopi
- 27 lutego - To nie mój film
Chcesz być na bieżąco? Zapraszamy do obserwacji wydarzenia oraz zakładki projektu na naszej stronie internetowej!
Operatorem projektu Kultura Dostępna jest Narodowe Centrum Kultury. Systemowe rozwiązanie służyć ma niwelowaniu barier kompetencyjnych, finansowych, szczególnie dla grup narażonych na wykluczenie. Dzięki temu we wszystkich kinach Helios na terenie całej Polski w każdy czwartek o godzinie 18:00 odbywają się specjalne pokazy polskich filmów, na które bilety kosztują tylko 12,90 zł.
Partnerami projektu są: sieć Kin Helios oraz dystrybutorzy: Next Film, Kino Świat, Mówi Serwis, Monolith Films, TVP Dystrybucja, Against Gravity, Gutek Film, Faun Film, Galapagos oraz So Films.
Projekt dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
[19.12.2024]: Bezpłatne webinarium dla Seniorów i ich opiekunów pt. „Bezpieczny senior – jak nie dać się oszukać w Internecie” 21.01.2025 r.
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Bezpieczny senior – jak nie dać się oszukać w Internecie” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Minister ds. Polityki Senioralnej oraz Komendą Główną Policji. Webinarium odbędzie się 21 stycznia 2025 roku (17:00-18:45).
Cel:
Celem webinarium jest zwiększenie poziomu świadomości seniorów oraz ich opiekunów odnośnie do zagrożeń pojawiających się w cyberprzestrzeni.
Zgłoszenia:
Rejestracja na webinarium CEDUR odbywa się online, tj. poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy – link do strony z odnośnikiem do formularza:
W webinarium można uczestniczyć zarówno samodzielnie, jak i grupowo (zgłoszeń mogą dokonywać pracownicy domów seniora, klubów seniora, centrów aktywności seniora, domów pomocy społecznej, placówek społeczno-kulturalnych np. bibliotek, domów kultury, itp.). W przypadku zgłoszeń grupowych wypełniając formularz należy wskazać przybliżoną liczbę uczestników webinarium.
Potwierdzenia uczestnictwa zostaną przesłane do 20 stycznia 2025 roku. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do dnia, w którym odbędzie się webinarium. W przypadku zgłoszeń, które wpłyną w dniu webinarium, potwierdzenia uczestnictwa oraz zaproszenia na spotkanie (wraz z linkiem) będą przesyłane na bieżąco.
Informacje techniczne:
W celu uczestnictwa w webinarium niezbędne jest stabilne łącze internetowe. W spotkaniu uczestniczyć można poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację Cisco Webex. Szczegółowe informacje techniczne dotyczące dołączenia do spotkania zostaną przesłane po potwierdzeniu uczestnictwa oraz wysłaniu wiadomości z zaproszeniem (wraz z linkiem) na spotkanie.
Opłaty: Udział w webinarium jest bezpłatny.
[28.11.2024]: ZNIŻKI DLA SENIORÓW I EMERYTÓW NA PRZEJAZDY KOLEJOWE
W polskich pociągach możemy wybrać pomiędzy zniżką dla seniora a zniżką dla emeryta i rencisty. Są to różne ulgi, a pomyłka może kosztować nawet kilkaset złotych.
Zniżka dla seniora:
Wszystkie osoby po 60. roku życia (również te posługujące się zagranicznym obywatelstwem) podróżujące pociągami Polskich Kolei Państwowych (TLK, Intercity, EIC Express Intercity oraz EIP Pendolino) mogą skorzystać ze stałej zniżki wynoszącej minus 30 procent od ceny bazowej bilety w 1. i 2. klasie. Oznacza to, że z tytułu przysługującej nam zniżki nie otrzymamy dodatkowej ulgi, jeżeli bilet na wybraną trasę już znajduje się w promocji Super Promo, Promo Plus, Promo 45 i Promo 30. Zniżka dla seniora nie obowiązuje również w przypadku tras międzynarodowych polskiego przewoźnika, podczas wyboru oferty „Biletu rodzinnego” ani oferty „Taniej z bliskimi”. Aby skorzystać ze zniżki dla seniora, należy podczas przejazdu pokazać ważny dowód osobisty lub paszport
Zniżka dla emeryta:
Drugą możliwością jest wybór zniżki dla emeryta lub rencisty, która wynosi minus 37 proc. od ceny biletu, niezależnie od obowiązującej promocji przewoźnika. Skorzystamy z niej jedynie w klasie drugiej na przejazdach krajowych pociągami Intercity i TLK (z wyłączeniem Pendolino i Express InterCity). Ulga dla emerytów i rencistów może być wykorzystana tylko podczas dwóch przejazdów w roku kalendarzowym na podstawie specjalnego zaświadczenia podlegającego ścisłej kontroli konduktora. Emeryci i renciści oraz ich współmałżonkowie, na których pobierane są zasiłki rodzinne, powinni przedstawić dowód osobisty oraz zaświadczenie wydane przez:
Terenowe jednostki Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowym Sączu:
- telefon: 601 190 954
- e-mail: kontakt@pzerii.org.pl
- PZERiI Nowy Sącz Tymczasowo: Romanowskiego 2 wejście od Kazimierza Żółkiewskiego 23, 33-300 Nowy Sącz.
Zaświadczenie okazuje się wraz z dowodem osobistym lub innym dokumentem umożliwiającym stwierdzenie tożsamości osoby uprawnionej. Jeżeli nie posiadamy odpowiedniego dokumentu, konduktor może nałożyć karę za brak ważnego biletu lub poprosić o zakup nowego biletu z odpowiednią zniżką (w przypadku osób powyżej 60. roku życia będzie to bilet zniżką dla seniora, a w przypadku młodszych – bilet normalny). Niewykorzystany bilet PKP możemy reklamować z tytułu wyboru niewłaściwej zniżki, jednak otrzymany zwrot środków będzie niższy o 15 procent od ceny pierwotnego biletu.
[21.11.2024]: Zaproszenie Burmistrza na spektakl pt. "Pięć i pół człowieka" w reżyserii Andrzeja Bartnikowskiego
Burmistrz Piwnicznej-Zdroju Tomasz Michałowski zaprasza chętnych Seniorów, na spektakl pt. "Pięć i pół człowieka" w reżyserii Andrzeja Bartnikowskiego. Spektakl odbędzie się 26 listopada (wtorek), o godzinie 18.00 w MCK Sokół w Nowym Sączu. Wyjazd z Rynku w Piwnicznej-Zdroju o godzinie 17:00. Koszt 20 zł od osoby. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod nr telefonu 18 2622078.
[04.11.2024]: Zaproszenie Burmistrza na wspólny wyjazd do Niepołomic 20.11.2024 r. ZAPISY!
Burmistrz Piwnicznej-Zdroju Tomasz Michałowski zaprasza seniorów do odwiedzenia Zamku Królewskiego w Niepołomicach, który jest fundacją króla Kazimierza Wielkiego, wzniesioną w pierwszej połowie XIV wieku jako budowla obronna, a zarazem zamek myśliwski . Odbywały się tutaj zjazdy koronne, sądy nadworne, nadawano przywileje, przyjmowano poselstwa, a przede wszystkim polowano w pobliskiej puszczy. W XVI wieku zamek został przebudowany w stylu renesansowym i stał się królewską rezydencją określaną często "drugim Wawelem". Ma tu swoją siedzibę Muzeum, które proponuje zwiedzanie zamku, podczas którego przewodnicy opowiadają historię i legendy tej liczącej niemal siedemset lat rezydencji królewskiej.
Wyjazd do Niepołomic odbędzie się 20 listopada, o godz. 8.00 z Rynku w Piwnicznej. Zapraszamy chętnych do zapisów pod nr tel. 18 2622078. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy.
![]() |
![]() |
[30.10.2024]: Szanowni Seniorzy, ukazał się nowy numer "Głosu Seniora". Po bezpłatne egzemplarze zapraszamy do punktu wydawania kart seniora na ul Marciszewskiego 9, Piwniczna-Zdrój.
[16.10.2024]: Burmistrz Piwnicznej-Zdroju zaprasza na spotkanie integracyjne z seniorami z Lipnicy Wielkiej na Orawie 17.10.2024 r. godz. 11:00
[20.09.2024]: "Aktywny senior – pochwal się działalnością na emeryturze". Wystarczy wysłać zdjęcie swojej aktywności, krótko je opisać, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Bliższe informację o konkursie znajdą Państwo pod poniższym adresem www:
[16.09.2024]: II edycja Centralnego Klubu Pacjenta Fundacji „Z sercem do Pacjenta”. To bezpłatne spotkanie poświęcone będzie edukacji zdrowotnej oraz profilaktyce chorób cywilizacyjnych. Na uczestników spotkania czekają dodatkowe atrakcje – spotkania z gwiazdami: znaną tancerką Iwoną Pavlović, mistrzem olimpijskim Robertem Korzeniowskim oraz pełną wigoru DJ Viką.
[16.09.2024]: Projekt pt. "INTERNET I KOMPUTER NOWA PASJA SENIORA" Zapisy na szkolenie
[16.09.2024]: Projekt pt. "SENIORZY AKTYWNI W SIECI" Zapisy na szkolenie
[12.09.2024]: Do 20 września wydłużamy nabór zgłoszeń do XVIII edycji Małopolskiego Plebiscytu „Seniorka i Senior Roku - Poza Stereotypem”.
Trwa jeszcze nabór zgłoszeń do Plebiscytu „Seniorka i Senior Roku - Poza Stereotypem”! W tym roku już po raz osiemnasty realizowany jest Małopolski Plebiscyt „Seniorka i Senior Roku - Poza Stereotypem”. Inicjatywa ta po raz kolejny otwiera możliwość nagradzania seniorów z naszego regionu, którzy wyróżniają się szczególną aktywnością, działają z pasją, bezinteresownie angażują się w pomoc innym, często też swoją postawą inspirują innych do podejmowania działań.
Jeśli w swoim otoczeniu znasz takich seniorów, nie czekaj i już dziś zgłoś ich do nagrody – może dzięki Tobie dowie się o nich cała Małopolska!
Jak co roku do udziału w Plebiscycie mogą zostać zgłoszeni mieszkańcy województwa małopolskiego, którzy ukończyli 60 lat i aktywnie działają w organizacji pozarządowej, gminnej/powiatowej radzie seniorów, klubie seniora, czy uniwersytecie trzeciego wieku, a swoim zaangażowaniem udowadniają, że są osobami poza stereotypem.
Kandydatki i kandydaci do tytułu Seniorki i Seniora Roku mogą być zgłaszani przez organizacje pozarządowe, podmioty kościelne, jednostki pomocy społecznej, instytucje kultury, administrację publiczną oraz osoby fizyczne.
„Samorząd Województwa Małopolskiego, konsekwentnie od lat realizuje działania pozwalające na wzmacnianie potencjału małopolskich seniorów. Szczególne miejsce wśród nich zajmuje Plebiscyt „Seniorka i Senior Roku - Poza Stereotypem”. Akcja ta pozwala odkrywać nietuzinkowe osoby zamieszkujące nasz region. Seniorki i seniorów, których pasja i zaangażowanie przekracza granice, które mógłby wyznaczać wiek.” - mówi Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka.
Zgłoszeń należy dokonywać na adres: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, ul. Piastowska 32, 30-070 Kraków poprzez przesłanie aplikacji, w tym ( wszelkie załączniki do pobrania na stronie rops.krakow.pl )
Dodatkowo kartę zgłoszenia (załącznik nr 1 do Regulaminu) w elektronicznej wersji edytowalnej należy przesłać na adres e-mail: biuro@rops.krakow.pl.
Zgłoszenia w wersji papierowej i elektronicznej należy przesłać najpóźniej do dnia 20 września 2024 r. do godz. 16:00 (decyduje data wpływu zgłoszenia do Organizatora Plebiscytu).
Zachęcamy do składania zgłoszeń!
[11.09.2024]: Podziękowania za udział w XI Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie
Z całego serca pragniemy podziękować za udział w XI Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie im dr. Krzysztofa Czarnobilskiego. Dzięki Wam, to wyjątkowe wydarzenie ponownie okazało się wielkim sukcesem, pełnym radości, wzruszeń i niezapomnianych chwil. Było z nami 6000 osób ze 116 Gmin Przyjaznych Seniorom i 5 Państw.
Dziękujemy wszystkim seniorom, którzy swoją obecnością i pozytywną energią uczynili to spotkanie wyjątkowym. Wasze zaangażowanie, otwartość i entuzjazm pokazały, że wiek to tylko liczba, a życie można czerpać pełnymi garściami niezależnie od metryki.
Wyrazy wdzięczności kierujemy również do naszych wspaniałych artystów i gości specjalnych, w tym Mistrza Sobiesława Zasady, niezawodnej DJ Wiki, zespołu Duo Performance oraz gwiazdy wieczoru, tenora Mirosława Niewiadomskiego, którzy swoją pasją i talentem wypełnili scenę niezapomnianymi występami. Dziękujemy także Pani Minister ds. Polityki Senioralnej - Pani Marzenie Okle-Drewnowicz, która była w tym wyjątkowym dniu razem z nami.
Szczególne podziękowania składamy na ręce wszystkich naszych patronów, partnerów, sponsorów i wystawców, którzy swoją hojnością i wsparciem umożliwili organizację tego wydarzenia. Wasza pomoc jest bezcenna i pozwala nam tworzyć przestrzeń, w której seniorzy mogą się integrować, rozwijać i cieszyć życiem.
XI Międzynarodowe Senioralia nie byłyby tak wyjątkowe bez Was – uczestników, artystów, wolontariuszy i wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji tego święta. Wspólnie udowodniliśmy, że wiek nie jest przeszkodą, lecz atutem, który wnosi do naszego życia mnóstwo doświadczenia, mądrości i uśmiechu.
Jeszcze raz dziękujemy i już teraz zapraszamy na kolejną edycję! Do zobaczenia za rok!
Z wyrazami szacunku i wdzięczności,
Organizatorzy XI Międzynarodowych Senioraliów w Krakowie
Zespół Stowarzyszenia MANKO-Głosu Seniora
[05.09.2024]: Sobiesław Zasada będzie towarzyszył nam podczas tegorocznej edycji Senioralia 2024 Kraków.
[30.08.2024]: Informacja dla osób, które zapisały się na wyjazd do Krakowa na Senioralia 2024:
Zbiórka na rynku w Piwnicznej-Zdroju o godz. 6:00, w dniu 06.09.2024 r. (piątek). Zabieramy ze sobą prowiant i dobry humor. W piątek 6 września o godz. 6:00, z piwniczańskiego rynku wyjeżdżamy do Krakowa.
[30.08.2024]: Zapraszamy do udziału w konkursie pt. "Przekaż nam swój przepis"